poniedziałek, 26 września 2016

Filtr węglowy w domowej stacji uzdatniania wody Filtrując wodę pochodzącą ze studni można stosować jako złoże filtracyjne węgiel aktywny. Takie urządzenie potrzebne jest np. przy wysokiej barwie, która nie jest spowodowana obecnością żelaza, ale substancjami humusowymi.

Niebieskimi strzałkami zaznaczono przepływ wody. Woda kierowana jest na złoże filtracyjne, którym jest naturalny, odpowiednio przygotowany węgiel aktywny. W ten sposób jest klarowana, usuwane są z niej substancje wpływające na barwę, zapach i smak wody. Następnie woda odbierana jest rurą dystrybucyjną i podawana do instalacji wodnej.
Po ustalonym czasie węgiel musi zostać wypłukany, żeby dalej mógł spełniać swoją funkcję filtracyjną. Wówczas rozpoczyna się cykl, w którym złoże jest spulchniane wodą, a woda ta, która zawiera wymyte ze złoża zanieczyszczenia, jest odprowadzana jako ścieki. To właśnie są popłuczyny z filtra węglowego. To woda, która zawiera substancje zatrzymane na węglu aktywnym, które to wcześniej znajdowały się w wodzie ze studni. Nie ma w niej dodatkowych substancji chemicznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nie spamuj, proszę.